Ślub

Czy w dobrym tonie jest lista ślubnych prezentów?

Ile ślubów, tyle koncepcji na urządzenie wesela inaczej niż wszyscy, zgodnie z prywatnymi upodobaniami narzeczonych. Zawsze podczas organizacji wesela pojawia się dość dyskusyjna kwestia – prezentów ślubnych, kopert, tego ile można „zyskać” na ślubie.

Maskotki dla domu dziecka zamiast kwiatów

W ostatnich latach sporą popularność zdobywają sposoby na to, jak uczynić swój największy dzień w życiu pięknym dniem również dla tych, którzy tyle szczęścia w życiu nie mieli. Państwo młodzi na zaproszeniach ślubnych piszą zatem, aby podarować sobie wręczanie bukietów żywych kwiatów i zamiast nich przynosić w podarunku maskotki, które następnie zostaną przewiezione do domu dziecka. Jak w praktyce sprawdza się to rozwiązanie?

Ile dać w kopercie na ślub?

Organizacja ślubu to odwieczne dylematy nie tylko dla stron organizujących, ale także dla strony zaproszonej na ceremonię i późniejsze wesele. Wręczanie państwu młodym upominków jest nieobowiązkowe w tym dniu, jednak w dobrym tonie jest nie przychodzić na ślub z pustymi rękami. Często goście decydują się po prostu wręczyć kopertę z pieniędzmi zamiast prezentu – to rodzi jednak problem, jaka kwota gotówki jest uznawana za wystarczającą na ślub?

Zalety skromnej uroczystości ślubnej

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego jedynie przed urzędnikiem stanu cywilnego. Kolejnym krokiem w dniu takiego ślubu jest oczywiście wystawny obiad w restauracji dla najbliższych – uczestników tej imprezy. Ślub i wesele zwykle kojarzą nam się z wielką imprezą, zabawą do rana i mnóstwem atrakcji. Czy skromny obiad ślubny w związku powyższym nie jest powodem do dumy? Wręcz przeciwnie!

Organizacja ślubu – spokojnie, to tylko stres

Nie ma nic dziwnego w tym, że narzeczeństwo dwoi się i troi, by ich ślub wyglądał naprawdę idealnie, by był wart zapamiętania każdej chwili. Dziwić może jedynie podejście przyszłych państwa młodych, którzy mając w rękach przeogromny wachlarz możliwości organizacyjnych nie są w stanie przejść przez ten proces bezstresowo. Czy tak się w ogóle da?

Portal ślubny - zespoły weselne, domy weselne oraz organizacja wesel

Jeżeli nie ubłagalnie zbliża się termin Twojego wesela, a Ty jesteś jeszcze w proszku, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami poradnikowi, które zapewne pomogą Ci wybrać odpowiedni dom weselny, zdecydować czy chcesz aby gości zabawiał zespół weselny czy może jednak DJ. To tylko dwie z wielu innych spraw do załatwienia. Z nami nie zapomnisz o nawet najdrobniejszym szczególe! Portal ślubny dla przyszłych nowożeńców zapewni odpowiednią wiedzę z zakresu branży weselnej!