Wesele

Winietki ślubne - praktyczny dodatek na weselny stół

Przygotowujecie się do  wesela? Zrobiliście listę gości? Zarezerwowaliście salę? Teraz zapewne zastanawiacie się, kto koło kogo powinien siedzieć przy stole. Bo przecież ciocia Zosia nie przepada za wujkiem Waldkiem, a Tomkowi wpadła w oko Ania, koleżanka panny młodej. Jest na to rada. Winietki ślubne! Dzięki nim, każdy gość znajdzie się na właściwym miejscu.

Oczepiny weselne - hit czy kit?

Oczepiny są starodawną słowiańską tradycją zarezerwowaną wyłącznie dla ceremonii weselnej. W dawnych czasach wszelkie zabawy tematyczne pełne były tego rodzaju obrzędów. Miały one podkreślić wyjątkowy charakter tej uroczystości, dodać jej jakiegoś akcentu. Przejście ze stanu wolnego w zamężny, to przede wszystkim dla słowiańskiej panny młodej wyjątkowe wydarzenie, podczas którego przechodzi ona spod opieki ojca w opiekę męża.

Dom weselny, hotel czy restauracja?

Wybór miejsca, w którym ma się odbyć nasze przyjęcie weselne jest bardzo istotny. Zależeć od niego będzie nie tylko to, jak goście będą bawili się w trakcie imprezy, ale także to, czy będą mieli gdzie zaparkować, przenocować, i czy dany lokal będzie w stanie ugościć zaplanowaną liczbę osób.

Czy warto korzystać z firm organizujących wesela?

Obecnie na rynku jest coraz więcej firm eventowych zajmujących się między innymi organizacją wesel oraz innych dużych uroczystości, bankietów, konferencji. Mogą być one nieocenionym wsparciem, szczególnie dla osób zapracowanych, lub tych, którzy nie mają pojęcia o planowaniu, a organizacja nie jest ich mocną stroną. Czy warto zapłacić komuś za to, by zorganizował nasze wesele od A do Z?

Skłócona rodzina na ślubie – jak rozwiązać ten problem?

Nie wszyscy członkowie rodziny dalszej i bliższej muszą się kochać, wspierać i szanować. W związku z tym nie wszyscy muszą spotykać się na rodzinnych zjazdach i skrywać swą wrogość. Niestety, zwaśnione strony rodzin to żadna nowość – ludzie kłócą się, nawet gdy są powiązani więzami krwi. Jednak ślub wspólnie kochanego członka rodziny to często nie okazja, by się pogodzić, a wręcz przeciwnie.

Duże wesele jak z bajki czy kameralny obiad?

Nie dla każdego szczytem marzeń jest podjeżdżać do ślubu w białej limuzynie, w blasku fleszy. Z roku na rok powiększa się grono przyszłych małżonków, którzy marzą o jak najskromniejszej, kameralnej uroczystości tylko dla najbliższych. Wciąż jednak nie brakuje osób, które uważają, że skoro brać ślub, to z pompą – i miesiącami organizują każdy szczegół imprezy, która ma przyćmić wszelkie inne.

Fotobudka na wesele – zbędny gadżet czy atrakcja wieczoru?

W zasadzie odkąd tylko wymyślono ceremonie ślubne, ludzie prześcigają się w ich organizacji, by olśnić krewnych, zachwycić wszystkich, którzy nie mieli okazji na takim przyjęciu być, wzbudzać ich zazdrość. Średnio co kilka lat weselne trendy zmieniają się, jedno jednak pozostaje w nich stałe – chęć zapewnienia gościom jak największej atrakcji tego wieczoru za pomocą jak najmniejszego nakładu pracy i pieniędzy.

Weselne menu – ekstrawagancko czy tradycyjnie?

Każdy z gości, których zamierzamy zaprosić na wesele, będzie miał nieco inne preferencje kulinarne. Nie sposób jest trafić w gusta każdego z nich w stu procentach – to właśnie jeden z powodów, dla których podczas przyjęć weselnych serwowanych jest przynajmniej kilka dań gorących i nawet kilkanaście dań zimnych. Dzięki temu każdy z gości może wybrać spośród zaproponowanych dań takie, które bardziej przypadną mu do gustu i nikt nie pozostanie głodny.

15 pytań do właściciela domu weselnego przed podpisaniem umowy

Wybór sali weselnej to bardzo poważna sprawa, jeżli nie najważniejsza w przypadku przygotowań do własnego ślubu i wesela. Nie wszystkie sprawy związane z wynajmem domu weselnego są oczywiste, dlatego przygotowaliśmy listę najważniejszych pytań do właściciela obiektu, która warto mu zadać przed podpisaniem umowy.

Wybór domu weselnego to skomplikowany proces. Jak go ułatwić?

Organizacja wesela to ogromne przedsięwzięcie nie tylko z punktu widzenia przygotowań logistyczych jak znalezienie wyjątkowego domu weselnego czy ustalenie odpowiedniego menu na całe przyjęcie. To także wielkie zmiana w życiu państwa młodych, dlatego warto zacząć przygotowania z odpowienim wyprzedzeniem, aby dom weselny, który sobie upatrzymy miał wolny termin, a przyszli nowożeńcy mogli spać ze spokojem i poczuciem spełnienia, że ich przyjęcie odbędzie w odpowiedniej sali weselnej.

Zespół na wesele grający na żywo czy DJ - co lepsze?

Wybranie odpowiedniej oprawy muzycznej na wesele wymaga wielu przemyśleń. Jedni nie wyobrażają sobie wesela bez zespołu weselnego grającego na żywo, inni pod uwagę biorą wyłącznie DJ. Wybór zależy od przewagi dostrzeżonych plusów i minusów tych dwóch opcji.

Jak wybrać zespół na wesele?

To, jaki nastrój będzie panował na weselu, w dużym stopniu zależy od muzyki jaka jest grana na przyjęciu. Jednak dobry zespół weselny nie ma za zadania tylko wykonywać piosenek. Muzycy lub wodzirej powinni potrafić zabawiać gości wprowadzać odpowiednią atmosferę, wymyślać przeróżne zabawy i konkursy.  

Podczas szukania zespołu na wesele, dobrze jest sprawdzić o nim opinie w internecie. Często się mówi ,,ile osób, tyle opinii’’, ale w tej kwestii warto przeczytać chociaż o tym jak zespół podchodził do klienta.

Portal ślubny - zespoły weselne, domy weselne oraz organizacja wesel

Partnerzy: Rolety dzień noc Kielce

Jeżeli nie ubłagalnie zbliża się termin Twojego wesela, a Ty jesteś jeszcze w proszku, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami poradnikowi, które zapewne pomogą Ci wybrać odpowiedni dom weselny, zdecydować czy chcesz aby gości zabawiał zespół weselny czy może jednak DJ. To tylko dwie z wielu innych spraw do załatwienia. Z nami nie zapomnisz o nawet najdrobniejszym szczególe! Portal ślubny dla przyszłych nowożeńców zapewni odpowiednią wiedzę z zakresu branży weselnej!