Ślub za granicą - w magicznym miejscu

Data dodania: 20-10-2018

Wiadomo, że skoro ślub i wesele - to muszą być one spełnieniem marzeń obojga narzeczonych. Zastanawiając się nad konwencją własnego ślubu, warto wziąć pod uwagę nawet te najbardziej skryte marzenia. Nie dla każdego wymarzony ślub, to mnóstwo gości, poprawiny, oczepiny i wszystkie atrakcje, które nieodzownie kojarzą się z weselem.

Piękny ślub to taki, który zapamiętamy na całe życie, i który będziemy miło wspominać, nie tylko przy okazji kolejnych rocznic tego wydarzenia. Dlatego warto pomyśleć o niebanalnej koncepcji własnego ślubu i zorganizować go, na przykład, we Włoszech.

Ślub za granicą to pomysł dla par, które pragną ślubu jedynego w swoim rodzaju, są w stanie przeznaczyć na niego większą sumę, niż na skromny obiad poślubny w restauracji, a jednocześnie nie chcą mieć typowego wesela z pompą. Organizacją ślubów za granicą zajmują się wyspecjalizowane firmy. Zatrudniają one wedding plannerów, których zadaniem jest nie tylko zadbanie o oprawę uroczystości, ale także załatwienie wszelkich formalności związanych z wzięciem ślubu poza granicami kraju.

Zasadniczo, wzięcie ślubu we Włoszech, czy nawet na Bali, nie jest trudne pod względem formalnym. Wymaga jednak przysięgłego tłumaczenia niektórych dokumentów i dopełnienie wszelkich formalności zarówno w urzędach polskich, jak i zagranicznych. Gdy uda się załatwić formalności, wówczas zawarte poza granicami Polski małżeństwo jest całkowicie legalne na całym świecie. Rzecz jasna, należy liczyć się z wydłużonym czasem oczekiwania na wszelkie decyzje. Jest to jednak niejako wkalkulowane przez pary młode w chęć wzięcia ślubu na wyjątkowych warunkach, inaczej niż wszyscy.

Ze względów organizacyjnych utrudnione może być zaproszenie większej liczby gości do miejsca, gdzie ma się odbywać ceremonia i późniejsze przyjęcie weselne. Dlatego też ten sposób zawierania małżeństwa dedykowany jest głównie tym, którzy chcą się pobrać jedynie w obecności świadków, lub których bliscy mają możliwość przybycie za granicę na tę uroczystość. Koszt organizacji takiego ślubu to kilka tysięcy złotych, przy czym organizatorzy zapewniają zorganizowanie wszystkiego, od biurokracji, aż po przyjęcie weselne.

Portal ślubny - zespoły weselne, domy weselne oraz organizacja wesel

Partnerzy: Rolety dzień noc Kielce

Jeżeli nie ubłagalnie zbliża się termin Twojego wesela, a Ty jesteś jeszcze w proszku, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami poradnikowi, które zapewne pomogą Ci wybrać odpowiedni dom weselny, zdecydować czy chcesz aby gości zabawiał zespół weselny czy może jednak DJ. To tylko dwie z wielu innych spraw do załatwienia. Z nami nie zapomnisz o nawet najdrobniejszym szczególe! Portal ślubny dla przyszłych nowożeńców zapewni odpowiednią wiedzę z zakresu branży weselnej!