Duże wesele jak z bajki czy kameralny obiad?

Data dodania: 11-09-2018

Nie dla każdego szczytem marzeń jest podjeżdżać do ślubu w białej limuzynie, w blasku fleszy. Z roku na rok powiększa się grono przyszłych małżonków, którzy marzą o jak najskromniejszej, kameralnej uroczystości tylko dla najbliższych. Wciąż jednak nie brakuje osób, które uważają, że skoro brać ślub, to z pompą – i miesiącami organizują każdy szczegół imprezy, która ma przyćmić wszelkie inne.

Organizując swój ślub i wesele trzeba wziąć pod uwagę nie tylko swoje własne preferencje, ale również pragnienia i potrzeby partnera – on również tego dnia będzie drugą najważniejszą osobą. Zwykle to jedno z narzeczonych musi dostosować się do pragnień drugiego, choć koncepcja ślubu przeważnie jest spójna. Gdy partner lub partnerka są osobami spokojnymi, nie lubiącymi atencji i źle czującymi się pod obstrzałem spojrzeń innych osób, warto odpuścić sobie wystrzałową imprezę i postawić na coś skromniejszego – kameralny obiad, który również miło zapisze się w naszych wspomnieniach, a dla partnera będzie mniej krępujący i mniej stresogenny. Z kolei jeśli sami nie marzymy o wielkim weselu, ale mamy takie możliwości finansowe i wiemy, że partner chciałby urządzić wesele z pompą – możemy dopasować się do jego pragnień. Często robią tak osoby niezdecydowane, którym obojętne jest, jaką formę przybierze ślub - byleby tylko się odbył.

Dużo zależy też od możliwości finansowych. Jeśli oboje narzeczeni musieliby na ślub jak z bajki zaciągać kredyt na lata, to warto się zastanowić, czy gra jest warta świeczki. Również dobrze jest ograniczyć nieco liczbę gości i rozmach imprezy, jeśli na ślub składają się rodzice obu stron i jest to dla nich duże obciążenie finansowe. Każde dziecko zna możliwości swoich rodziców. Mając świadomość, że organizacja ślubu będzie oznaczała dla nich konieczność poświęcenia oszczędności swego życia lub zaciągnięcia kredytu, lepiej zapewnić ich, że marzymy o mniejszej, bardziej kameralnej uroczystości.

Duże wesele, to również więcej gości, a co za tym idzie – więcej prezentów i kopert z pieniędzmi. Nie zawsze wesela zwracają się w kopertach, dlatego organizując taką imprezę najlepiej nie zakładać, że goście będą hojni, i że z kopert uda nam się urządzić imprezę, o jakiej marzymy.

Portal ślubny - zespoły weselne, domy weselne oraz organizacja wesel

Partnerzy: Rolety dzień noc Kielce

Jeżeli nie ubłagalnie zbliża się termin Twojego wesela, a Ty jesteś jeszcze w proszku, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami poradnikowi, które zapewne pomogą Ci wybrać odpowiedni dom weselny, zdecydować czy chcesz aby gości zabawiał zespół weselny czy może jednak DJ. To tylko dwie z wielu innych spraw do załatwienia. Z nami nie zapomnisz o nawet najdrobniejszym szczególe! Portal ślubny dla przyszłych nowożeńców zapewni odpowiednią wiedzę z zakresu branży weselnej!