Dom weselny, hotel czy restauracja?

Data dodania: 15-10-2018

Wybór miejsca, w którym ma się odbyć nasze przyjęcie weselne jest bardzo istotny. Zależeć od niego będzie nie tylko to, jak goście będą bawili się w trakcie imprezy, ale także to, czy będą mieli gdzie zaparkować, przenocować, i czy dany lokal będzie w stanie ugościć zaplanowaną liczbę osób.

Wesele w restauracji to lepszy pomysł dla tych nowożeńców, którzy planują niewielki, kameralny obiad w najbliższym gronie. Wynajem całej restauracji na kilka godzin lub tylko jej niewielkiego sektora jest rozwiązaniem oszczędnym, a także łatwym do zorganizowania w krótkim czasie.

Przyjęcie weselne w hotelu to idealna opcja dla nowożeńców, którzy planują zaprosić na swój ślub rodzinę i przyjaciół z różnych zakątków Polski, a nawet świata. Wesele w sali hotelowej, a następnie nocleg dla gości w jednym z wygodnych hotelowych pokoi, to niejedyne atuty wesela w hotelu. Zazwyczaj hotele mają wyznaczone spore parkingi, dzięki czemu goście mogą dojechać na ślub własnym środkiem transportu i bezpiecznie pozostawić go na parkingu. Rezerwacji w hotelu trzeba jednak dokonywać z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, by uniknąć sytuacji z brakiem miejsc noclegowych dla wszystkich gości weselnych.

Dom weselny to bardzo często wybierana opcja wśród przyszłych państwa młodych. Jest to lokal, w którym znajdzie się mnóstwo miejsca do tańca i szalonej zabawy przez całą noc. Przeglądając oferty sal weselnych np. na Śląsku, można znaleźć wiele propozycji w Częstochowie, która ma kilka takich obiektów, gdzie w sezonie ślubów bardzo trudno jest znaleźć wolny termin.

Jeśli chodzi o dobry dom weselny Częstochowa może się pochwalić obiektami w dobrej lokalizacji, blisko centrum, a jednocześnie w odpowiedniej odległości od zabudowań mieszkalnych. Domy weselne powinny mieć również wyznaczoną dużą liczbę miejsc parkingowych, co gwarantuje możliwość bezpiecznego pozostawienia auta na parkingu.

W większości przypadków domy weselne oferują też wewnętrzny catering. To powoduje, że kwestię zamawiania cateringu weselnego można swobodnie odhaczyć z listy zadań do wykonania przed ślubem. Dysponują one także personelem wyszkolonym w obsłudze takich imprez. Jeśli zatem mamy możliwość zorganizowania wesela w domu weselnym w pożądanym terminie, to zdecydowanie warto się na tę opcję zdecydować!

Portal ślubny - zespoły weselne, domy weselne oraz organizacja wesel

Partnerzy: Rolety dzień noc Kielce

Jeżeli nie ubłagalnie zbliża się termin Twojego wesela, a Ty jesteś jeszcze w proszku, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami poradnikowi, które zapewne pomogą Ci wybrać odpowiedni dom weselny, zdecydować czy chcesz aby gości zabawiał zespół weselny czy może jednak DJ. To tylko dwie z wielu innych spraw do załatwienia. Z nami nie zapomnisz o nawet najdrobniejszym szczególe! Portal ślubny dla przyszłych nowożeńców zapewni odpowiednią wiedzę z zakresu branży weselnej!