Zespół na wesele grający na żywo czy DJ - co lepsze?

Data dodania: 26-07-2018

Wybranie odpowiedniej oprawy muzycznej na wesele wymaga wielu przemyśleń. Jedni nie wyobrażają sobie wesela bez zespołu weselnego grającego na żywo, inni pod uwagę biorą wyłącznie DJ. Wybór zależy od przewagi dostrzeżonych plusów i minusów tych dwóch opcji.

Muzyka grana na żywo to na pewno tradycja na wiele weselach. To, że muzycy z zespołu weselnego sami śpiewają  piosenki dla jednych może być zaletą, ale niektórych ta opcja może nie zadowalać. Plusem takiego wykonania jest to, że zespół może w dowolnej chwili trwania piosenki, wnieść słowo od siebie lub zamienić dany wyraz w tekście na taki, który akurat pasuje do sytuacji. Goście wtedy czują kontakt z zespołem, który może sterować tonem głosu i dostosowywać go do atmosfery bawiących się osób na parkiecie. Można wtedy poczuć prawdziwy weselny klimat.

Jednak w innych przypadkach może być także uciążliwe. Członkowie zespołu,  śpiewając nigdy nie odtworzą oryginału piosenki. Mogą także fałszować, mieć zbyt piskliwy głos i śpiewać innym tonem przez co w pierwszej chwili można nie poznać co to za piosenka, co w niektórych przypadkach może nam się nie podobać.

DJ daje nam możliwość odtworzenia każdej piosenki, którą życzą sobie goście. W przypadku zespołu na wesele, zależne jest to od jego repertaru, czyli tego czy ekipa będzie potrafiła wykonać wymaganą piosenkę. Dodatkowo utwór odtwarzany przez DJ będzie brzmiał tak jak każdy go zna. Może być jedynie ulepszony dzięki remiksom na konsolecie.

Gdy zdecydujemy się na DJ mamy pewność, że piosenki będą leciały cały czas, nawet gdy prowadzący będzie musiał zrobić sobie przerwę.
Natomiast zespół weselny z oczywistych powodów potrzebuje więcej przerw przez co muzyka w tym czasie musi ucichnąć, co może być ogromną zaletą - góście wówczas mają chwilę czasu, aby zjeść posiłek czy najwzwyczajniej w świecie porozmawiać z rodziną, z którą nie widują się zbyt często.

Jednym z głównych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze, jest cena. Zespoły weselne są znacznie droższe niż DJ. Cena uwarunkowana jest między innymi ilością muzyków w grupie. Wynajęcie DJ, nawet wraz z wodzirejem może być o połowę tańsze niż w przypadku całego zespołu. Na zakończenie warto dodać, że nawet najlepszy DJ na wesele nie zastąpi dźwięków instrumentów, z którymi bądź co bądź głównie kojarzą się polskie wesela. Warto to wziąć pod uwagę decydując się na zespół weselny.

Portal ślubny - zespoły weselne, domy weselne oraz organizacja wesel

Partnerzy: Rolety dzień noc Kielce

Jeżeli nie ubłagalnie zbliża się termin Twojego wesela, a Ty jesteś jeszcze w proszku, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami poradnikowi, które zapewne pomogą Ci wybrać odpowiedni dom weselny, zdecydować czy chcesz aby gości zabawiał zespół weselny czy może jednak DJ. To tylko dwie z wielu innych spraw do załatwienia. Z nami nie zapomnisz o nawet najdrobniejszym szczególe! Portal ślubny dla przyszłych nowożeńców zapewni odpowiednią wiedzę z zakresu branży weselnej!