Winietki ślubne - praktyczny dodatek na weselny stół

Data dodania: 05-12-2022

Przygotowujecie się do  wesela? Zrobiliście listę gości? Zarezerwowaliście salę? Teraz zapewne zastanawiacie się, kto koło kogo powinien siedzieć przy stole. Bo przecież ciocia Zosia nie przepada za wujkiem Waldkiem, a Tomkowi wpadła w oko Ania, koleżanka panny młodej. Jest na to rada. Winietki ślubne! Dzięki nim, każdy gość znajdzie się na właściwym miejscu.

1. Winietki weselne - praktyczne rozwiązanie
2. Jaki wzór wybrać?
3. Ślubne winietki i nie tylko


Winietki weselne - praktyczne rozwiązanie

Są osoby, którzy uważają zamawianie ślubnych winietek z personaliami gości za zbędny wydatek. Uważają, że decyzja, gdzie usiąść przy stole, powinna należeć do gości weselnych. Nic bardziej błędnego. Eleganckie winietki są nie tylko ozdobą stołu, ale także bardzo praktycznym pomysłem. Ogromny wybór wzorów i kolorów można znaleźć np. w sklepie amelia-wedding.pl. Dzięki winietkom, nowożeńcy unikną nieprzyjemnych sytuacji, kiedy okaże się, że obok siebie siedzą osoby, które nie darzą się sympatią, albo nie znają się i nie mają o czym rozmawiać. Może to popsuć radosną atmosferę wesela. Rozmieszczenie gości przy weselnym stole, powinno zostać drobiazgowo zaplanowane. Najbliżej państwa młodych powinni usiąść rodzice i świadkowie. Nieco dalej, najbliższa rodzina i przyjaciele. Niektóre młode pary decydują się dać weselnikom więcej swobody przy wyborze miejsca, zwłaszcza jeśli w sali znajduje się nie jeden duży stół, lecz kilka mniejszych. Wizytówki umieszcza się w koszyczku na niewielkim stoliku przy wejściu do sali weselnej. Wówczas, oprócz imion i nazwisk gości, powinny się na nich znaleźć numery stołów, przy których mają zasiąść poszczególne osoby.

Jaki wzór wybrać?

Najczęściej państwo młodzi decydują się zamówić wizytówki w tym samym stylu, co zaproszenia ślubne. Ale nie zawsze. Czasem kierują się kolorystyką wystroju sali, albo dekoracji zastawy stołowej. Jeśli ślub i wesele mają jakiś motyw przewodni, np. zainteresowania i pasje nowożeńców, bywa to uwzględnione na winietkach. Asortyment wzorów jest tak szeroki, że z pewnością będzie mógł dopasować je do własnego gustu. Dużym powodzeniem cieszą się winietki weselne złote, w kształcie serc, w stylu boho, rustykalnym, glamour i wielu innych.


Różnie też bywa z umieszczaniem winietek na stołach. Tu można wykazać się inwencją i włożyć je do małych buteleczek, słoiczków, kieliszków, albo wbić w ciasteczko lub owoc. Te dwa ostatnie warianty, mogą stanowić formę podziękowania dla gości za przybycie i dobrą zabawę.

Ślubne winietki i nie tylko

Jeśli zamawiacie winietki weselne, może skusicie się na więcej tego typu akcesoriów? Coraz większą popularność zdobywają zawieszki na butelki z alkoholem lub innymi napojami. Najczęściej znajduje się na nich ten sam wzór, co na zaproszeniach i wizytówkach. Na zawieszkach można wypisać imiona panny młodej i pana młodego i datę ślubu, albo umieścić wiersz, cytat lub dowolny tekst. Tak ozdobione butelki, podkreślą wyjątkowy charakter uroczyści.


Dobrze jest także zamówić księgę gości, do której najbliżsi i przyjaciele będą wpisywać życzenia. Przydadzą się również drobne upominki dla weselników, jako podziękowanie za przybycie. Mogą to być ciasteczka w specjalnych pudełkach, czekoladki, cukierki, a nawet niewielkie opakowania dobrej herbaty lub świece zapachowe. Ponieważ po weselu następuje miodowy miesiąc, upominkami dla gości mogą być malutkie słoiczki z miodem, także z datą ślubu i imionami państwa młodych. Narzeczeni, którzy chcą zaskoczyć zaproszonych czymś niebanalnym i nieczęsto spotykanym na weselach, mogą pokusić się o zamówienie spersonalizowanych pudełek na popcorn.
 
 

Portal ślubny - zespoły weselne, domy weselne oraz organizacja wesel

Partnerzy: Rolety dzień noc Kielce

Jeżeli nie ubłagalnie zbliża się termin Twojego wesela, a Ty jesteś jeszcze w proszku, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami poradnikowi, które zapewne pomogą Ci wybrać odpowiedni dom weselny, zdecydować czy chcesz aby gości zabawiał zespół weselny czy może jednak DJ. To tylko dwie z wielu innych spraw do załatwienia. Z nami nie zapomnisz o nawet najdrobniejszym szczególe! Portal ślubny dla przyszłych nowożeńców zapewni odpowiednią wiedzę z zakresu branży weselnej!