Skłócona rodzina na ślubie – jak rozwiązać ten problem?

Data dodania: 11-09-2018

Nie wszyscy członkowie rodziny dalszej i bliższej muszą się kochać, wspierać i szanować. W związku z tym nie wszyscy muszą spotykać się na rodzinnych zjazdach i skrywać swą wrogość. Niestety, zwaśnione strony rodzin to żadna nowość – ludzie kłócą się, nawet gdy są powiązani więzami krwi. Jednak ślub wspólnie kochanego członka rodziny to często nie okazja, by się pogodzić, a wręcz przeciwnie.

Często jest to powód do kolejnych kłótni i okazywania sobie wrogości, gdy zwaśnieni członkowie rodziny muszą zasiadać przy jednym stole. Jak to sprawnie rozwiązać w sposób organizacyjny?

Złotym środkiem w takiej sytuacji jest po prostu – nie zapraszać ani jednej, ani drugiej zwaśnionej strony lub zaprosić tylko jedną z nich. To jednak rodzi możliwość skłócenia niezaproszonej strony z parą młodą. Można też zaprosić obie strony i obserwować eskalację konfliktu, która może przybrać nieoczekiwane formy, gdy na weselu pojawi się alkohol. W tym przypadku tak naprawdę nie ma recepty idealnej na to, by wyprawić wesele ze wszystkimi krewnymi z rodziny, a uniknąć skandalu. Można go jedynie stłumić, zaryzykować lub zamieść pod dywan.

Warto pokusić się o pogodzenie zwaśnionych stron, na przykład organizując wcześniej przyjęcie zaręczynowe – będzie ono okazją do tego, by przy wspólnym, mniej oficjalnym stole pogodzić obie strony konfliktu. Często bowiem konflikty rodzinne nie wynikają z niczego konkretnego, są po prostu zakorzenione tak głęboko, że już nie wiadomo z czego wyniknęły. Usadzanie zwaśnionych członków rodziny po przeciwnych końcach stołu to średnia metoda, choć często polecana w kolorowych czasopismach. Trudno będzie separować krewnych od siebie przez cały wieczór w jednej wspólnej sali weselnej. Mając świadomość istniejącego konfliktu można jednak uprzednio zaaranżować spotkanie, które ma na celu wyklarowanie istniejącej między zwaśnionymi stronami konfliktu i zażegnanie go – raz na zawsze. Tu można wykorzystać usługi mediatora lub dobrego psychologa – jako osoba obiektywna będzie w stanie naprawdę wiele pomóc!

Portal ślubny - zespoły weselne, domy weselne oraz organizacja wesel

Partnerzy: Rolety dzień noc Kielce

Jeżeli nie ubłagalnie zbliża się termin Twojego wesela, a Ty jesteś jeszcze w proszku, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami poradnikowi, które zapewne pomogą Ci wybrać odpowiedni dom weselny, zdecydować czy chcesz aby gości zabawiał zespół weselny czy może jednak DJ. To tylko dwie z wielu innych spraw do załatwienia. Z nami nie zapomnisz o nawet najdrobniejszym szczególe! Portal ślubny dla przyszłych nowożeńców zapewni odpowiednią wiedzę z zakresu branży weselnej!