Nietypowe życzenia państwa młodych w kwestii prezentów

Data dodania: 11-09-2018

Ślubne prezenty – to temat rzeka! Państwo młodzi zapraszając swoich gości rzecz jasna myślą o wspaniałej wspólnej zabawie oraz o dzieleniu się swoim szczęściem w jak największym gronie, a nie o jak największej liczbie prezentów. Tradycja wręczania ślubnych prezentów jest jednak powszechna jak świat długi i szeroki, choć w każdej kulturze przyjmuje nieco inną formę. Są kraje, w których powszechnym prezentem ślubnym jest krowa lub wielbłąd, w innych natomiast wręcza się młodym tradycyjne, bogato zdobione naszyjniki, suknie, diademy i inne rodzaje biżuterii, które mają wymiar symboliczny bardziej niż materialny.

Nowocześni państwo młodzi są nie tyle wybredni, co po prostu praktyczni. Nie potrzebują dostać stu pięknych, ale zajmujących mnóstwo miejsca wiązanek ślubnych, które po kilku dniach usychają, a kosztują małą fortunę. Chcą również uniknąć dublowania się niektórych prezentów, dlatego puszczają w obieg listę pożądanych ślubnych prezentów do informacji gości. Od pewnego czasu jednak kwestii prezentów ślubnych królują koperty z wkładem gotówkowym. Te są najbardziej pożądane przez nowożeńców, bo pozwalają na opłacenie zobowiązań, czy odłożenie gotówki na przyszłość. Do koperty zwykle wręczany jest bukiet kwiatów, i to właśnie nadmiar tych kwiatów państwo młodzi chcieliby wyeliminować – na rzecz innego drobiazgu, niejednokrotnie tańszego niż kwiaty, a bardziej praktycznego.

Często młodzi na zaproszeniach ślubnych umieszczają adnotację o tym, by zamiast kwiatów wręczyć im po prostu wypełniony kupon totolotka. Albo nie kupować kwiatów, a wesprzeć niewielkim datkiem określoną fundację. Inni chcą wesprzeć w ten sposób lokalne schroniska dla zwierząt i proszą o przyniesienie paczki karmy dla psów lub kotów zamiast bukietu. Niewątpliwie inicjatywa taka jest piękna, godna pochwały i pozazdroszczenia. Zamiast dostać na ślub sto bukietów, z którymi nie bardzo wiadomo co zrobić, o wiele lepiej jest sprawdzić losowanie stu kuponów totka, czy odnotować wpłatę stu datków na rzecz fundacji.

Portal ślubny - zespoły weselne, domy weselne oraz organizacja wesel

Partnerzy: Rolety dzień noc Kielce

Jeżeli nie ubłagalnie zbliża się termin Twojego wesela, a Ty jesteś jeszcze w proszku, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami poradnikowi, które zapewne pomogą Ci wybrać odpowiedni dom weselny, zdecydować czy chcesz aby gości zabawiał zespół weselny czy może jednak DJ. To tylko dwie z wielu innych spraw do załatwienia. Z nami nie zapomnisz o nawet najdrobniejszym szczególe! Portal ślubny dla przyszłych nowożeńców zapewni odpowiednią wiedzę z zakresu branży weselnej!