Kolory męskich garniturów ślubnych

Data dodania: 20-10-2018

Męski garnitur ślubny to tylko z pozoru dużo łatwiejszy do wyboru element garderoby, niż  suknia ślubna panny młodej. Pan młody powinien w nim wyglądać nienagannie - jak osiągnąć taki efekt?

garnitury ślubne cenyJest kilka zasad, którymi należy kierować się podczas wyboru garnituru do ślubu, czy na jakąkolwiek inną uroczystość. Najważniejsze, to dobrać krój i rozmiar do sylwetki pana młodego, co wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Garnitury różnią się między sobą pewnymi detalami, które potrafią skutecznie zepsuć cały efekt stylizacyjny, dlatego należy postępować rozważnie.

Aby wybrać właściwy rozmiar, kołnierz marynarki musi przylegać do kołnierzyka koszuli. Marynarka w ramionach powinna układać się naturalnie - ramiona nie mogą wyglądać jak napompowane, nie mogą być też zbyt opięte. Klapy marynarki powinny przylegać do klatki piersiowej pana młodego.

Marynarkę zapinamy zawsze tylko na górny guzik - dolny powinien pozostać niezapięty. Po zapięciu górnego guzika materiał wokół niego nie powinien się marszczyć, odstawać ani zaginać. Jeśli mankiety koszuli dotykają idealnie przegubu nadgarstka, to rękawy marynarki powinny odsłaniać mankiet koszuli na około 2 centymetry.

Nogawka spodni powinna delikatnie opierać się na butach, nie opadać na nie. Tak wybrany pod względem rozmiaru garnitur wystarczy już tylko dobrać kolorystycznie. Najpopularniejszym ostatnio kolorem garnituru ślubnego jest granat. W ogóle królują wszelkie odcienie grafitu, szarości, granatu i niebieskiego.

W przypadku ślubnego garnituru, unikać powinniśmy w zasadzie jedynie czerni i brązu, w różnych odcieniach, Te kolory najlepiej zostawić sobie na inne okazje.

Na ślub można wyjątkowo ubrać się w garnitur o kolorze białym lub ecru. W połączeniu z czarnymi, granatowymi lub szarymi dodatkami może on wyglądać bardzo dostojnie, a przy tym z daleka będzie można odróżnić pana młodego od reszty męskiej części gości zaproszonych na ślub.

Jednak warto pamiętać, że ślubny garnitur nieco kosztuje i najlepiej kupić taki, który będzie można jeszcze kiedyś wykorzystać przy innej okazji, zmieniając tylko dodatki. Dlatego też może lepiej postawić na nieco mniej oryginalny kolor, a za to dobrać do niego ekskluzywne dodatki.

Portal ślubny - zespoły weselne, domy weselne oraz organizacja wesel

Partnerzy: Rolety dzień noc Kielce

Jeżeli nie ubłagalnie zbliża się termin Twojego wesela, a Ty jesteś jeszcze w proszku, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami poradnikowi, które zapewne pomogą Ci wybrać odpowiedni dom weselny, zdecydować czy chcesz aby gości zabawiał zespół weselny czy może jednak DJ. To tylko dwie z wielu innych spraw do załatwienia. Z nami nie zapomnisz o nawet najdrobniejszym szczególe! Portal ślubny dla przyszłych nowożeńców zapewni odpowiednią wiedzę z zakresu branży weselnej!