Jak wybrać zespół na wesele?

Data dodania: 26-07-2018

To, jaki nastrój będzie panował na weselu, w dużym stopniu zależy od muzyki jaka jest grana na przyjęciu. Jednak dobry zespół weselny nie ma za zadania tylko wykonywać piosenek. Muzycy lub wodzirej powinni potrafić zabawiać gości wprowadzać odpowiednią atmosferę, wymyślać przeróżne zabawy i konkursy.  

Podczas szukania zespołu na wesele, dobrze jest sprawdzić o nim opinie w internecie. Często się mówi ,,ile osób, tyle opinii’’, ale w tej kwestii warto przeczytać chociaż o tym jak zespół podchodził do klienta.

 

Można także zapytać znajomych i rodzinę o to jaki zespół weselny, którego mieli okazję posłuchać, zapadł im w pamięci. Bliskie osoby znają nas najbardziej, więc powiedzą szczerze czy ich zdaniem sposób prowadzenia zabawy i oczepin przez dany zespół nam się spodoba. Mogą nam nawet pokazać płyty z tych wesel, żebyśmy sami mogli stwierdzić czy grupa przypadła nam do gustu.

Jedną z ważniejszych kwestii jest gatunek muzyki grany przez zespół. Jeśli organizowane jest tradycyjna impreza, dobrze jest po prostu wynająć taki zespół na wesele, któremu poda się listę wybranych przez nas piosenek do zagrania. Oczywiście nie powinni się ograniczać tylko do otrzymanej od nas listy. Ekipa powinna znać wiele innych utworów, które na życzenie gości będzie w stanie wykonać.

Ale ostatecznie to od nas zależy czy wolimy tradycje czy może jednak chcemy mieć wyjątkowe wesele w stylu reggae, punk, a może jazz. Takie zespoły na wesele też się znajdą.
Jednak przy wyborze gatunku muzycznego w dużej mierze powinno się brać pod uwagę wiek i upodobania gości przez nas zaproszonych, żeby każdy mógł się dobrze bawić i nie czuć skrępowania przez muzykę.

Jeśli tylko mamy taką możliwość, pójdźmy posłuchać wybranego zespołu na żywo. Zwróćmy uwagę na różnorodność sprzętu. Parę minut wystarczy, żeby odczuć pierwsze wrażenie.

Przy wyborze należy uwzględnić budżet jaki możemy przeznaczyć na zespół weselny. Jednak każdy cenę ustala indywidualnie, w zależności od przepracowanych godzin, ilości członków w grupie i wymagań klientów.

Już na pierwszym spotkaniu z zespołem powinniśmy ustalić wszystkie szczegóły co do ceny tej usługi. Nie można zapominać o podpisaniu umowy, w której powinno się zawrzeć wszystkie ustalone informacje, także takie jak długość i ilość przerw, które należą się zespołowi.

 

Portal ślubny - zespoły weselne, domy weselne oraz organizacja wesel

Partnerzy: Rolety dzień noc Kielce

Jeżeli nie ubłagalnie zbliża się termin Twojego wesela, a Ty jesteś jeszcze w proszku, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami poradnikowi, które zapewne pomogą Ci wybrać odpowiedni dom weselny, zdecydować czy chcesz aby gości zabawiał zespół weselny czy może jednak DJ. To tylko dwie z wielu innych spraw do załatwienia. Z nami nie zapomnisz o nawet najdrobniejszym szczególe! Portal ślubny dla przyszłych nowożeńców zapewni odpowiednią wiedzę z zakresu branży weselnej!