Fotobudka na wesele – zbędny gadżet czy atrakcja wieczoru?

Data dodania: 07-09-2018

W zasadzie odkąd tylko wymyślono ceremonie ślubne, ludzie prześcigają się w ich organizacji, by olśnić krewnych, zachwycić wszystkich, którzy nie mieli okazji na takim przyjęciu być, wzbudzać ich zazdrość. Średnio co kilka lat weselne trendy zmieniają się, jedno jednak pozostaje w nich stałe – chęć zapewnienia gościom jak największej atrakcji tego wieczoru za pomocą jak najmniejszego nakładu pracy i pieniędzy.

Fotobudki pojawiły się na weselach kilka lat temu i od razu wzbudziły spore zainteresowanie. Są to niewielkie przenośne szafy produkujące zdjęcia w formie drukowanej zaraz po ich wykonaniu. W dobie powszechnych aparatów cyfrowych i aparatów w telefonach komórkowych taka fotobudka nie powinna być aż tak atrakcyjna. Jednak doświadczenia ostatnich lat pokazują, że, o dziwo, ludzie wciąż kochają analogowe zdjęcia!

Wynajem fotobudki to koszt około tysiąca złotych za kilka godzin. To spory wydatek, jednak jest to zaledwie kropla w morzu ślubnych wydatków, wcale nie aż tak przerażająca. Razem z budką na ślub warto wynająć odpowiednie do okazji tło, a także zabawne akcesoria – ramki do obrazów, śmieszne okulary, wąsy, balony i tym podobne, które ubarwią nieco fotografie i uczynią je zwariowanymi i żywymi. Goście weselni z chęcią podchodzą do fotobudki, by zrobić sobie kilka pamiątkowych, analogowych fotografii z tej wyjątkowej uroczystości. Zdjęcia takie są dużo lepsze niż te robione telefonem komórkowym, bo niosą ze sobą pewną historię i emocje!

Znajdzie się jednak również wielu sceptyków takiego weselnego gadżetu. Podczas gdy na uroczystości jest fotograf, a każdy z gości przynosi ze sobą aparat lub robi prywatne fotografie telefonem, fotobudka wydaje się być zbędnym wydatkiem. Trzeba jednak przyznać, że takimi sceptykami fotobudek są zazwyczaj osoby ponoszące większość kosztów związanych z organizacją wesela, z pewnością zaś nie sami jego uczestnicy. Obecnie na polskim rynku jest coraz więcej firm oferujących tego rodzaju gadżety uświetniające wesela. Można się zatem spodziewać, że już niedługo fotobudka na każdym przyjęciu ślubnym będzie standardem, a ceny tego typu usług staną się coraz niższe, a co za tym idzie – bardziej akceptowalne dla nadwerężonego po ślubnych kosztach budżetu.

Portal ślubny - zespoły weselne, domy weselne oraz organizacja wesel

Partnerzy: Rolety dzień noc Kielce

Jeżeli nie ubłagalnie zbliża się termin Twojego wesela, a Ty jesteś jeszcze w proszku, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami poradnikowi, które zapewne pomogą Ci wybrać odpowiedni dom weselny, zdecydować czy chcesz aby gości zabawiał zespół weselny czy może jednak DJ. To tylko dwie z wielu innych spraw do załatwienia. Z nami nie zapomnisz o nawet najdrobniejszym szczególe! Portal ślubny dla przyszłych nowożeńców zapewni odpowiednią wiedzę z zakresu branży weselnej!